×

Ekologiczne środki czystości - płyn do płukania DeLaMark

Ekologiczne środki czystości - płyn do płukania DeLaMark

 W swoje życie staram się wprowadzać nie tylko zdrowe nawyki żywieniowe i kosmetyki z dobrymi składami, ale także bezpieczną i przyjazną naszemu organizmowi chemię domową. Środki do prania to w mojej ocenie podstawowe produkty, które bezzwłocznie należy wymienić, kiedy na skórze zaczynają pojawiać się alergiczne zmiany, podrażnienia, swąd czy mamy do czynienia z jakąkolwiek chorobą skóry. Dziś przedstawię Wam kilka argumentów, dlaczego ekologiczny płyn do płukania jest lepszy od “standardowego” i  zapoznam z marką DeLaMark, która właśnie tego typu produkty posiada w swojej ofercie!  

Dlaczego ekologiczny płyn do płukania jest lepszy? 

 Używając zwykłych środków czystości cierpi nie tylko nasza skóra, ale również układ oddechowy. Producenci prześcigają się w co raz to nowych, przepięknych zapachach płynów do płukania. Tak syntetycznie wytworzona substancja zapachowa poprzez wdychanie u wielu osób powoduje duszności, mdłości, a nawet przyczynia się do rozwoju astmy. W ekologicznych płynach jako zapach używane są po prostu olejki eteryczne, które nie tylko pozytywnie wpływają na nasz ogólny stan, ale także mają silne działanie bakteriobójcze. 
 Kolejną kwestią, która przemawia do mnie za zmianą płynu do płukania na ten “bardziej naturalny” jest korzystny wpływ na skórę oraz zmniejszone ryzyko wystąpienia alergii. Oczywiście musimy brać pod uwagę to, że każda skóra jest inna i alergia może wystąpić zawsze, jednak w przypadku produktów certyfikowanych, o zmniejszonej ilości chemii i składników syntetycznych takie zjawisko występuje zdecydowanie rzadziej.  
  Ekologiczny płyn jest też zdecydowanie bardziej “przyjazny” środowisku, w większości są to produkty biodegradowalne.  

Ekologiczny płyn do płukania DeLaMark 

Ekologiczne środki czystości - płyn do płukania DeLaMark

 DeLaMark to ukraińska marka specjalizująca się głównie w ekologicznych środkach czystości. Jej polskim importerem jest firma Tarmini i właśnie na ich stronie można zakupić produkty.  
 Od jakiegoś czasu do codziennego prania używam właśnie płynu do płukania tej firmy w wersji zapachowej owocowy ogród. Przyznam, że zapachem ogrodu on mi nie przypomina, ale jest bardzo świeży i kojarzy mi się z czystością. Na ubraniach utrzymuje się tak jak standardowy “Lenor”, a po wyjęciu z pralki zapach unosi się w całym pomieszczeniu! Oczywiście należy wziąć pod uwagę to, że prawdziwy zapach płynu poczujemy na ubraniach tylko wtedy, kiedy produkt piorący również będzie na bazie składników naturalnych bądź bezzapachowy. W innym wypadku naturalne zapachy nie mają siły przebicia w stosunku do tych syntetycznych.  Zauważyłam też, że produktu można dodawać zdecydowanie mniej od płynów, które używałam wcześniej, dzięki czemu jest też bardzo wydajny. Ponadto moje pranie jest zdecydowanie bardziej miękkie i łatwiejsze w prasowaniu. Głównymi składnikami płynu są woda demineralizowana, kwasek cytrynowy, odorant hipoalergiczny, który ma za zadanie neutralizację brzydkich zapachówprzy czym nie podrażnia skóry, a także olejki eteryczne rozmarynowy i lawendowy - działające silnie antybakteryjnie i łagodząco na wszelkie podrażnienia skórne. Produkt bez obaw może być stosowany przy wrażliwej skórze. Produkt posiada także certyfikat Ecolabel 

Ekologiczne środki czystości - płyn do płukania DeLaMark

 Marka DeLaMark to także świetny przykład tego, że ekologiczna chemia gospodarcza nie musi być droga. Płyny do płukania można dostać za ok. 17 zł (750ml). W ofercie znajdują się także płyny do mycia naczyn, proszki do zmywarki czy środki czyszczące.  

Ekologiczne środki czystości - płyn do płukania DeLaMark

 Jeżeli szukacie dobrych, ekologicznych środków czystości to polecam zajrzeć na stronę Tarmini 

A jak jest u Was? Zwracacie uwagę na to, jakie środki chemiczne kupujecie do domu? Koniecznie dajcie znać!   

5 komentarzy:

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze, daje mi to ogromną motywację do dalszego pisania :) Jeśli spodobał Ci się mój post, napisz coś od siebie - zawsze chętnie odwiedzam blogi czytelników.

Copyright © 2016 Naturale , Blogger