Czy warto pić olej? Przegląd olejów z kwasami omega dla poprawy wyglądu skóry

 

Czy warto pić olej?

 Każdy z nas chce, aby jego skóra wyglądała dobrze, dlatego ciągle szukamy nowych produktów, które poprawią jej kondycję, w tym również suplementów. Osobiście nie jestem zwolenniczką przyjmowania dużej ilości suplementów bez konkretnych wskazań. Większość mikro i makroelementów jesteśmy w stanie dostarczyć sobie ze zdrową, zbilansowaną dietą. Inaczej sytuacja wygląda jednak z kwasami omega. U większości osób standardowa dieta jest w nie bardzo uboga i suplementacja jest jak najbardziej wskazana. 

 Kwasy omega, w odpowiedniej proporcji 3:6:9 przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry, paznokci i włosów. Przy tych ostatnich moi podopieczni zauważają najszybsze efekty. Musimy oczywiście pamiętać, że jeżeli mamy problemy ze skórą i jej przydatkami, może to wynikać z różnych przyczyn, jak np. niedobory w organizmie i sama suplementacja kwasami omega nie jest w stanie ich zniwelować. Stanowi przede wszystkim wsparcie, mają one również działanie przeciwzapalne. 

 Suplementacja kwasami w postaci olejów może być stosowana praktycznie u każdego, o ile nie mamy alergii na dane składniki. Nie każdy jednak jest w stanie wypić olej przez zazwyczaj specyficzny smak i konsystencję. W takim przypadku można taki suplement dodać np. do koktajlu czy innego posiłku. Ważne jednak, aby przyjmować go regularnie. Warto taki olej przyjmować przez conajmniej 3 miesiące. Przyjmowanie olejów jest bardzo istotne w terapii trądziku i innych chorób skóry, np. AZS, a także schorzeń czy problemów, które mogą powodować problemy ze skórą, np. problemy hormonalne. 

 Obecnie na rynku kilka firm oferuje oleje przygotowane specjalnie z myślą o poprawie wyglądu skóry. 


1. Estrovita skin 

Czy warto pić olej? Przegląd olejów z kwasami omega dla poprawy wyglądu skóry

 To obecnie jedna z najtańszych i chyba najbardziej ogólnodostępnych opcji, ponieważ Estrovitę skin dostaniemy praktycznie w każdej aptece. Dostępna jest w 3 wersjach - klasyczna bez smaku, cytrynowa oraz wiśniowa. Produkt ten bazuje na mieszance olejów - lnianego, z wiesiołka, ogórecznika oraz czarnej porzeczki. Ponadto znajdziemy tu również koenzym Q10, witaminę E, A oraz D. W wersji wiśniowej i cytrynowej dodatkiem jest olejek z rozmarynu. 

 Olej ten w regularnej cenie dostaniecie za ok. 54zł/150 ml i ok. 74zł/250 ml (w wersjach cytrynowej i wiśniowej) oraz ok. 52 zł/150 ml i ok. 72 zł/250 ml w wersji klasycznej. 


2. Omegamedica Skin Care 

Czy warto pić olej? Przegląd olejów z kwasami omega dla poprawy wyglądu skóry

 Omegamedica to produkt dostępny do kupienia przez internet. Bazuje na bioestrach pozyskiwanych z oleju lnianego. Dodatkowo podobnie jak w poprzednim produkcie znajdziemy w nim witaminy A,E,D oraz koenzym Q10. Jak widać suplement jest uboższy w oleje w porównaniu do Estrovity skin. Tutaj mamy do wyboru 2 warianty - klasyczny i cytrynowy. Jego cena to 80 zł/250 ml 

3. LoveLife Kobieta, Kobieta Premium i Anti Acne

Czy warto pić olej? Przegląd olejów z kwasami omega dla poprawy wyglądu skóry
 LoveLife to kolejna firma posiadająca w swojej ofercie oleje stworzone z myślą o poprawie wyglądu naszej skóry. Tutaj znajdziemy aż 3 różne warianty. 

 Pierwszy z nich to "Kobieta", w którym znajdziemy 3 rodzaje olejów - lniany, z wiesiołka oraz konopny, a także witaminę E. Olej ten jest sporo tańszy, niż poprzednie, bo za 250 ml zapłacimy ok. 54 zł. 

 Kolejny, "Kobieta Premium" dostępny w dwóch pojemnościach - 100 ml w cenie ok. 50 zł, oraz 250 ml w cenie ok. 80 zł. Jest to bogatsze wersja standardowej "Kobiety" i tu dodatkowo znajdziemy olej z rokitnika. 

 Trzeci, dość popularny w ostatnim czasie, stworzony we współpracy z kosmetolog Marceliną Woźniak (med. Marci) przeznaczony jest typowo dla osób borykających się z trądzikiem, ale oczywiście nie tylko. Tutaj mamy mieszaninę olejów w odpowiednich proporcjach: z wiesiołka, konopnego, lnianego, czarnuszki oraz witaminy E. Olej ten jest najdroższy ze wszystkich tej firmy,  bo za 250 ml zapłacimy ok. 120 zł. 

 Oleje LoveLife dostępne są w sklepach internetowych. 

4. Health Labs Smart me 

Czy warto pić olej? Przegląd olejów z kwasami omega dla poprawy wyglądu skóry

 "Smart me" to kolejna dość popularna opcja suplementacji oleju pochodząca od firmy Health Labs tworzonej m.in. przez znaną dietetyk Paulinę Ihnatowicz. Produkt od niedawna znajdziemy w dwóch wariantach smakowych - malina oraz banan z pomarańczą. "Smart me" to mieszanina olejów lnianego, konopnego, z wiesiołka oraz dzikiej róży, a także witaminy A,E i D. Produkt ten już coraz częściej można znaleźć stacjonarnie w aptekach czy sklepach zielarskich. Za obie wersje 250 ml zapłacimy w regularnej cenie ok. 110 zł. 

5. Purly Omega Skin & Hair 

Czy warto pić olej? Przegląd olejów z kwasami omega dla poprawy wyglądu skóry

 Ostatnia propozycja to olej firmy Purly. W jego skład wchodzą oleje lniany, z czarnej porzeczki, z wiesiołka oraz nasion granatu i rozmarynowy. Producent zapewnia, że suplement ten bogaty jest w kwas omega-5, który ma silne właściwości antyoksydacyjne. Ponadto znajdziemy tu jeszcze koenzym Q10 oraz witaminy A,E,D. Produkt jest o smaku cytrynowym. Dostępny jest w sklepach internetowych w cenie ok. 125 zł/ 250 ml. 

 Który z nich jest najlepszy? Trudno powiedzieć. Jak widzicie składy są dość podobne, różnią się proporcjami i zawartością  poszczególnych olejów i ceną. Na pewno każdy z nich będzie miał pozytywny wpływ na skórę :) 


Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze, daje mi to ogromną motywację do dalszego pisania :) Jeśli spodobał Ci się mój post, napisz coś od siebie.

Copyright © Naturale